Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Bayburt'ta Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans geçekleştirildi

BAYBURT (AA) - Bayburt'ta "Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu konferans düzenlendi.

İl Müftülüğünce Şair Zihni Kültür  Merkezinde gerçekleştirilen konferansa, Vali Yusuf Odabaş, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, bazı kamu kurumlarının müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, özellikle günümüzde birçok örgütün İslam adına ortaya çıktığını ancak hepsinin terör faaliyeti içerisinde olduğunu söyledi.

Ekranlarda bu tip örgütlerin yaptıklarını gören kişilerde, Müslümünlarla ilgili olumsuz düşünceler oluştuğunu ifade eden Coşkun, şunları kaydetti:

"Bu görüntüleri izleyenler Müslümanlarla ilgili 'gaddar, vahşi, zaten bunlar böyle' diyorlar. Öldüren Müslüman, ölen Müslüman, kenarda oturup seyreden diğerleri. Bu planlı şekilde yapılıyor. Hazreti peygamber bununla ilgili 'Fitne katilden, öldürmekten daha beterdir' buyuruyor. Bugün de Müslümanların başındaki en büyük bela bu fitnedir. Muhabbetsizliktir, güvensizliktir. Sonuç olarak Müslümanlar bu zillitten kurtulmalıdır, kendilerine gelmelidir. Vakarlı olmak zorundadır Müslümanlar. Kendine güveni olmalıdır Müslümanın, özgüveni olmalıdır. Tefrikaya bir şekilde son vermelidir. Artık bu çatışma, fitne, fesat kültürünü bir tarafa bırakmak zorundayız. Biz hepimiz birbirimize lazımız."

Program, üniversite eğitimi için 80 il ile 8 ülkeden Bayburt'a gelen öğrencilerin tek tek sahneye çıkması ve topluca hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.