Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu

Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
Milletvekili aday listeleri YSK'ya sunuldu
- AK Parti Bayburt'tan birinci sırada Naci Ağbal'ı, ikinci sırada ise Bünyamin Özbek'i aday gösterdi

BAYBURT (AA) AK Parti , Yüksek Seçim Kurulu'nu sunulan milletvekili aday listelerinde, Bayburt'tan birinci sırada Naci Ağbal'ı, ikinci sırada ise Bünyamin Özbek'i aday gösterdi.

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün adayların belirlendiğini ve 7 Haziran Genel Seçimleri'nin ardından Bayburt'un Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne 2 milletvekili ile bir de bakan göndereceğini söyledi.

Her iki milletvekili adayının da Bayburt'a hayırlı olasını dileyen Kobal, "İnşallah 2-0 ile Bayburt'tan en yüksek seviyelerde oy alarak partimizin 400 milletvekili çıkarmasına katkı sunacağız. Kimse heveslenmesin. Yine bakan olacak milletvekili çıkaracağız inşallah. Memleketimize ve Bayburt'umuza hayırlı olsun" dedi.

Kobal, AK Parti Genel Merkezi'nin yaptığı değerlendirmeler sonunda her biri birbirinden değerli aday adayları arasından Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ı Bayburt'ta birinci sıradan, mevcut milletvekili Bünyamin Özbek'i de ikinci sıradan aday gösterdiğini belirtti.