Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş, mesaj yayımladı

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Memiş, mesajında, Miraç gecesinin, Hazreti Muhammed'in şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız ilahi ufuk olduğunu belirtti.

Miraç gecesinde Müslümanlara farz kılınan ve İslam 'ın temel ibadetlerinden namazın, Hazreti Muhammed'in ifadesiyle 'müminlerin miracı' olduğununu vurgulayan Memiş, her mümine namazla yüce Allah'ın huzuruna kabul ediliş imkanı tanındığını anımsattı.

Memiş, Hazreti Muhammed'in, Cenab-ı Hakk'ın daveti üzerine, Cebrail Aleyhisselam rehberliğinde Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da ilahi huzura yükseldiği miracın, büyük mucizelerinden olduğuna işaret etti.

Miraç mucizesinin, Kur'an-ı Kerim 'de ayetlerle anlatıldığına ve varlığının inkar edilemeyecek şekilde ortaya konduğuna dikkati çeken Memiş, şunları kaydetti:

"Efendimiz Aleyhisselam'ın ümmetine birçok kurtuluş hediyesiyle döndüğü bu mübarek zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu vesileyle mübarek Miraç Kandili'nin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatmasını temenni ediyorum. Milletimize ve İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."