Polis ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Polis ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı
Polis ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı
- Demirözü'nde olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

BAYBURT (AA) - Demirözü'nde olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, son günlerde etkili olan kar yağışı ve soğuk havanın ardından ilçenin çeşitli yerlerine, kuşlar ile yabani hayvayların beslenmelerini sağlamak amacıyla yem ve yiyecek artıkları bıraktığı belirtildi.

Emniyet Amiri Yusuf Fatih Atay, yaptığı yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk havanın insanların yanı sıra hayvanları da olumsuz etkilediğini anımsatarak, "Biz de Demirözü Emniyet Amirliği olarak yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar başta olmak üzere yabani hayvanların beslenmelerini sağlamak ve telef olmalarını engellemek adına ilçemizin çeşitli yerlerine yiyecekler bıraktık" ifadelerini kullandı.

Osmanlı devletinin yaban hayatına da büyük önem verdiğini belirten Atay, şunları kaydetti:

"Bilindiği üzere Osmanlı devletinde kar yağışının çok olduğu çetin kış aylarında, yabani hayvanların aç kalmamaları için  yaşam alanlarına taze et, saman, tuz ve kuş yemleri bırakacak görevliler tayin edilmiş, bu harcamalar için devlet hazinesinden ve vakıflardan ödenek ayrılmıştır. Demirözü Emniyet Amirliği olarak yaptığımız bu faaliyette sert kış şartları nedeniyle  yaban hayvanlarının açlıktan kırılmalarını engellemek için yapılan çalışmada devlet- kamu kaynakları kesinlikle kullanılmamış, faaliyet personelimizin kişisel katkılarıyla yapılmıştır."


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Kamu

  ,

  Yaşam

  ,

  Hava

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  kuş

  ,

  kar

  ,

  emniyet