Rektör Coşkun'a teşekkür ziyareti

Rektör Coşkun'a teşekkür ziyareti
Rektör Coşkun'a teşekkür ziyareti
BAYBURT (AA) - Bayburt Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, Bayburt Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'a...

BAYBURT (AA) - Bayburt Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, Bayburt Üniversitesi Rektör'ü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'a teşekkür ziyaretini gerçekleştirdi. 

Coşkun'u makamında ziyaret eden Aşır, Bayburt Üniversitesi bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin açılacak olmasının kendi kurumlarını da yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Aşır, Bayburt'ta görev yapmak üzere atanan ebe, hemşire ve sağlık memurlarının birçoğunun bu fakülteleri kazanarak hemen öğrenim durumundan tayin istediklerini belirterek, "İlimizde de artık bu fakültenin olması sağlık camiası adına da bir rahatlama sağlayacaktır. Bayburt'ta çalışırken Bayburt'ta okuma imkanına sahip olacak personellerimizin başka illere gitmesine gerek kalmayacağından personel sayılarımızın anlık düşüşlerinin önüne geçilecektir. Bu nedenle de başta Sayın Milletvekilimiz Naci Ağbal başta olmak üzere emeği geçen herkese camiamız adına teşekkür ederim " dedi.

Coşkun ise sağlık alanında ki fakültelerde doluluk oranının her zaman yüzde yüz olduğunu ifade ederek, "Bazı fakülteler vardır ki yıldızı parlar daha sonra söner. Bunlar öyle değil, sağlık çünkü insana her zaman lazım olan bir şey. Bu anlamda iyi oluyor, birde üniversitenin diğer üniversiteler arasında ki prestiji de yükselmeye başlıyor. İnşallah fakültemiz Bayburt'a hayırlı, uğurlu olur" diye konuştu.