Rektör Prof. Dr. Coşkun, akademisyenlerle bir araya geldi

Rektör Prof. Dr. Coşkun, akademisyenlerle bir araya geldi
Rektör Prof. Dr. Coşkun, akademisyenlerle bir araya geldi
BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu...

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademisyenleriyle bir araya geldi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Tozlu'nun da katıldığı toplantıda Coşkun, üniversiteyle ilgili akademisyenler bilgi verdi.

Uzun vadedeki hedeflerinin 2 kampüslü üniversite olduğunu ifade eden Coşkun, "Üniversitemiz her geçen gün büyüyor. Bayburt Meslek Yüksekokulumuzda önümüzdeki yıl güvenliği, lojistik, bankacılık ve finans bölümlerini aktif edeceğiz" dedi.

Dede Korkut Kampüsünü ilerde açacakları bölümler ve fakültelerle sağlık kampüsü olarak değerlendireceklerini belirten Coşkun, şunları söyledi:

"Sağlık hizmetlerini bir an önce büyütmek, iş tanımı olan ve doluluk oranı yüksek bölümler açmak istiyoruz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundaki akademisyenlerimizin dışarıdaki akademisyenlerle burada çalışması önceliklerimiz arasında. Akademisyenlerimizden, akademik yayınlara ve projelere ağırlık vermelerini istiyoruz. 3 hafta sonra açılacak Merkezi Araştırma Laboratuvarımız ülkemizdeki en son sistemle donatılmış laboratuvarlardan biri olacak. Sizlerden üniversitemize kazandırdığımız imkanları en verimli ve etkin şekilde kullanarak önemli çalışmalara imza atmanızı bekliyoruz."

Coşkun, Bayburt Üniversitesini Atatürk Üniversitesi gibi çevre üniversitelerle beraber büyütmek için çalıştıklarını da kaydederek, "Üniversitemizi çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Her geçen gün yerelleşmeyi aşan bir üniversite konseptimizin olması için gayret vermekteyiz. Donanım noktasında akademisyenlerimiz için her türlü imkanı seferber ediyoruz. Şehrin beklentilerini de dikkate alarak büyüyoruz. Öğrencilerimizin sosyal imkansızlıkların yoksunluğu gibi şikayetler de yeni kampüs alanındaki yaşam merkezi ile azalacak" diye konuştu.