Salmankaş ve Soğanlı güzergahını kullanmayın uyarısı

Salmankaş ve Soğanlı güzergahını kullanmayın uyarısı
Salmankaş ve Soğanlı güzergahını kullanmayın uyarısı
BAYBURT (AA) - Bayburt İl Afed ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Adil Arslan, sürücülerin Salmankaş Tüneli ile Soğanlı Dağ Geçidi'ni kullanmamaları...

BAYBURT (AA) - Bayburt İl Afed ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Adil Arslan, sürücülerin Salmankaş Tüneli ile Soğanlı Dağ Geçidi'ni kullanmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, kış mevsimi ve kar yağışının her geçen gün etkisini arttırdığı bölgede, sürücü ve vatandaşların hayati tehlike yaşamamaları için Bayburt Trabzon sınırında yar alan ve yapımı henüz tamamlanmayan Salmankaş Tüneli ile yine kar yağışının etkili olduğu Soğanlı Dağ Geçidi'ni bahar mevsimine kadar kullanmamaları gerektiğini belirtti.

Salmankaş Tüneli'nin Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan en kısa güzergah olduğu için tercih edildiğine de dikkat çeken Arslan, şunları kaydetti:

"Bu güzergah sürücü ve vatandaşlar tarafından Karadeniz'e en kısa yoldan ulaşmak için tercih ediliyor. Ancak kış mevsiminin her geçen gün etkisini arttırdığı ilimiz ve bölgemizde bu güzergahlar artık vatandaşlarımız için hayati tehlike arz etmekte. Biz sürücü ve vatandaşlarımızdan bahar mevsimine kadar Karadeniz'e ulaşmak için bu güzergah yerine Bayburt-Gümüşhane-Trabzon karayolu güzergahını kullanmalarını öneriyoruz."