Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler

Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler
Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler
- AK Parti Bayburt Kadın Kolları Başkanı Müge Köse: "Sümeyye Erdoğan'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınıyoruz"

BAYBURT (AA) - AK Parti Bayburt Kadın Kolları Başkanı Müge Köse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Köse, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye ile terör örgütü DAEŞ arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırmak ve Türkiye'nin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklendiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan 'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan'ı terör örgütü DAEŞ ile ilgili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddiaların, Türkiye'ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğunu ifade eden Köse, şunları kaydetti:

"Bu tür haberlerin nezdimizdeki karşılığı, acizlik, ahlaksızlık, zayıflık, iffetsizlik ve nefret suçudur, bu saldırı şiddetin bir türüdür. Cumhurbaşkanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük yürütülen bu alçakça kampanya her şeyden önce siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir. Sayın Sümeyye Erdoğan sadece Cumhurbakanımızın kızı değil, akademik hayatı ile de tanınan, daha genç yaşında ahlakıyla, irfanıyla temayüz ve tebarüz etmiş onurlu bir Türk hanımıdır. Ona yapılan hakaret bütün genç hanımlara yapılmıştır. Sümeyye Erdoğan'a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu itibarsızlaştırma çalışmasına tüm kurum ve kuruluşlar tepki göstermelidir. Herkesi kadın haklarına saygılı olmaya, ahlak ve erdem kavramlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz."