Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Memur-Sen Bayburt İl Temsilcisi Fikret Özbey, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan terör saldırısını kınadı

BAYBURT (AA) - Memur-Sen Bayburt İl Temsilcisi Fikret Özbey, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan terör saldırısını kınadıklarını bildirdi.

Özbey, yaptığı yazılı açıklamada,  Türkiye 'de huzur, sükun ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca Suruç'ta gerçekleştirilen ve 32 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtti.

Güçlü Türkiye hedefinin her dönemde küresel güçler ve onların yerli işbirlikçilerini rahatsız etttiğini kaydeden Özbey, şöyle devam etti:

"Bu rahatsızlık, terör eylemleri, provokasyon faaliyetleri ve sosyo-kültürel alana yönelik çatışma-kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir. Çok uzak olmayan tarihlerde gerçekleşen Reyhanlı saldırısı, Gaziantep patlaması, Gezi olayları, 6-7 Ekim olayları ile Diyarbakır mitingine yönelik bombalı saldırı , bu kapsamda ilk akla gelen girişimler olarak kaydedilmiştir. Suruç'ta çoğunluğunu gençlerimizin oluşturduğu vatandaşlarımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı, bu olaylardan bağımsız değildir. Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetlerinin her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır. Hedef, bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye'nin yolunu kesmek, güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir."

Özbey, Suruç'taki terör saldırısı da dahil olmak üzere terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevabın, birlik ruhu içerisinde, ortak akılla, aklıselime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olunduğunu göstermek olacağını vurguladı.