Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Bayburt Üniversitesi Senetosu, terör olaylarını kınadı

BAYBURT (AA) - Bayburt Üniversitesi Senetosu, son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı. 

Bayburt Üniversitesi Senatosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, yüzyıllardır vatan edinilen bu topraklarda daima eşitlik, huzur, kardeşlik ve sadakat duygularının  hakim olduğu ifade edildi.

Bu yüce milletin huzurunu bozmak isteyen odakların, yıllardır nice vatan evladını, çoluk  çocuk demeden binlerce kişiyi  şehit ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terör örgütleri özellikle son günlerde kalleşçe saldırılarını artırmış, ocaklarımıza, yüreklerimize ateş düşürmüştür ve düşürmektedir. Şehit kanlarıyla sulanmış, her ferdinin canından aziz bildiği bu topraklar terörün hiçbir türüne, hiçbir terör örgütüne boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Vatanında herkes huzur içinde yaşasın, vatanına namahrem eli değmesin diye kendini feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, cesur gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Terör, ülkemizin parçalanamaz bütünlüğüne asla gölge düşüremeyecektir. Milletimiz bu acı sınavdan da birlik içinde çıkacak, terör örgütlerine ve terörden beslenen şer odaklarına haddini bildirecektir. Sağduyu ve metanet duygularıyla sabır gösteren milletimizin başı sağ olsun diyor, Bayburt Üniversitesi Senatosu olarak bu menfur saldırıları nefretle kınıyor, lanetliyoruz."