Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Bayburt TSO Başkanı Yumak: "Hiçbir güç milletimizin birliğini ve beraberliğini bozamayacaktır"

BAYBURT (AA) - Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı İbrahim Yumak, hiçbir gücün milletin birliğini ve beraberliğini bozamayacağını bildirdi.

Yumak, yaptığı yazılı açıklamada, başta Dağlıca ve Iğdır'da gerçekleştirilen ve yaklaşık iki aydır devam eden hain terör eylemlerinde  şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi.

Hak aramak adı altında terörü seçen ve bundan fayda umanların, tarih önünde büyük bir insanlık suçu işlediğini vurgulayan Yumak, "Bilinmesini isteriz ki dökülen şehit kanları, onların iki cihanını da berbat edecektir. Bu aşağılık eylemleri gerçekleştirenlere de bu eylemleri destekleyenlere de lanet olsun" ifadelerini kullandı.

Yumak, hiçbir gücün milletin birliğini ve beraberliğini bozamayacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Herkes şunu bilsin ki ülkemizde kardeş kanı döken terörün planlayıcıları, destekleyicileri ve eylemcileri, alınlarındaki kara lekeden ve masum canların ahlarından sonsuza dek kurtulamayacaklardır. Bu eylemleri planlayan ve gerçekleştiren karanlık odaklar bin yıldır aynı kültürle yoğrulmuş, acıda ve kederde, sevinçte ve tasada kader birliği yapmış Anadolu insanının birlik ve beraberliğini asla bozamayacaklar."