Trabzon'da silahlı kavgaya karışan 2 Suriyeli yakalandı

Trabzon'da silahlı kavgaya karışan 2 Suriyeli yakalandı
Trabzon'da silahlı kavgaya karışan 2 Suriyeli yakalandı
BAYBURT (AA) - Trabzon'da çıkan silahlı kavgaya karıştığı iddia edilen 2 şüpheli Bayburt'ta yakalandı.Suriyeli iki aile arasında geçmiş yıllarda...

BAYBURT (AA) - Trabzon'da çıkan silahlı kavgaya karıştığı iddia edilen 2 şüpheli Bayburt'ta yakalandı.

Suriyeli iki aile arasında geçmiş yıllarda yaşanan husumet nedeniyle dün  gece Trabzon'un Moloz mevkisinde aile üyeleri arasında tartışma çıktı.

Yaşanan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Çıkan silahlı kavgada 20 yaşındaki  Suriye vatandaşı R.M yaralandı.

Silahlı kavga olayına karışan ve olay yerinden kaçan kişi ya da kişilerin yakalanması için Trabzon ve çevre illerdeki güvenlik güçleri harekete geçti. 

Bu kapsamda Bayburt İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de kendi sorumluluk alanlarında çalışma başlattı. Ekipler, Bayburt Erzurum karayolu Yeni Sanayi mevkisinde olayın şüphelisi olduğu belinlenen Suriye vatandaşı S. A. (50) ile oğlu S.A'yı (17) olayda kullandıkları silahla birlikte yakaladı. 

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemleri tamamlanan Suriye vatandaşı baba-oğul, daha sonra Trabzon'dan gelen güvenlik ekiplerine teslim edildi.