Vali Odabaş'tan Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret

Vali Odabaş'tan Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
Vali Odabaş'tan Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaret
BAYBURT (AA) - Vali Yusuf Odabaş, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.Vali Odabaş'ı dernekte, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar...

BAYBURT (AA) - Vali Yusuf Odabaş, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Vali Odabaş'ı dernekte, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve gazeteciler ağırladı.

Vali Odabaş, yerel gazetelerin birleşme konusundaki duyarlılıkları için teşekkür ederek, "Sizler bizim kulağımız, sesimiz ve yeri geldiğinde de ikaz mekanizması konumundasınız. Bayburt'ta görev yapan basın mensuplarımız ilin hassasiyetlerine duyarlı , dikkatli ve kamu vicdanını rahatsız etmeden görevlerini yerine getiriyorlar" dedi.

Günlük ve yerel gazete olarak Bayburt'ta 9 gazete çıktığını belirten Odabaş, şöyle devam etti:

"Ancak yeterli kalitede habercilik yapmıyordu ama şu an birleşerek iki adet ama çok daha kaliteli, okunabilir ve fayda sağlanacak kalitede, ekonomik anlamda da daha güçlü hale gelen gazetelerimiz oldu, bu konuda herkese teşekkür ediyorum."

Bayburt'ta daha önce ilan alan dokuz gazete olduğunu birleşme sonrası  "Bayburt Sıla" ve "Çoruh'un Doğduğu Yer" isimli iki gazetenin yayın hayatına devam ettiğini belirten Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yaşar Yıldız ise şunları dile getirdi:

"Yaklaşık  üç aylık bir çalışma sonrası ilimizde günlük yayın yapan ve  ihale alan 9 gazetemizin sahiplerinin birleşmesi ve fedakarlıkları sonrası Bayburt'ta iki gazetemiz yayın hayatına devam etmektedir. Artık ilimizde okunabilir ve daha güçlü bir yerel basınımız var ve yayın hayatlarında başarılar diliyorum. Bu birleşmede bizlere destek veren Valimiz Yusuf Odabaş'a teşekkür ediyorum." 


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kamu

  ,

  Yayın

  ,

  Sıla

  ,

  İlan

  ,

  ihale

  ,

  yönetim

  ,

  yaşar