1 Kasım Genel Seçimi

1 Kasım Genel Seçimi
1 Kasım Genel Seçimi
- Bilecik'te, AK Parti İl Başkanlığı önünde partililer kutlama yaptı

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçların belli olmasının ardından AK Parti İl Başkanlığı binası önünde toplanan partililer, sevinç gösterisinde bulundu.

AK Parti İl Başkanlığı binası önünde bir araya gelen partililer, ellerindeki parti flamaları ve Türk bayraklarıyla renkli görüntüler oluşturdu.

Tevfikbey Caddesi'nden yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na gelen partililer, havai fişek atarak halay çekti. Partililer, Türk bayrağı, parti flamasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun posterlerini taşıdı.

Kutlamalara, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti ikinci sıra milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş da katıldı.

Eldemir, burada yaptığı konuşmada, partisine verdikleri destekten dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Eldemir, şöyle konuştu:

"(Tek başına, iş başına) dediğiniz için, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Dünyanın dört bir tarafında mazlum insanlara ümit olduğunuz için teşekkür ediyorum. Hepimiz biriz, hepimiz Türkiye'yiz. Bundan sonra sorumluluğumuz arttı. '1 Kasım akşamı bir yerlerde havai fişek atılacak. Ya Tel Aviv'de ya Pensilvanya ya da Gazze'de atılacak' dedik. Biz güçlendikçe içerideki ve dışarıdaki işbirlikçiler, ülkemizi bölmeye çalıştılar. Milletimiz beraber oldukça bunlara fırsat vermeyeceğimizi tekrar ispatlamış bulunuyoruz."

Sevinç gösterilerinde bulunan ve slogan atan partililer, daha sonra dağıldı.