"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"

"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"
"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"
- "Eskitilmiş kılıç" adlı oyun sahnelendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi'nin bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdiği "Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"nde "Eskitilmiş kılıç" adlı oyun sahnelendi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki oyunu, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve 9. Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit ile sanatseverler izledi.

Mustafa Akif Ekşi'nin yazdığı, yönetmenliğini Ali Nuri Türkoğlu'un yaptığı, II. Abdülhamit'in hayatını ve döneminde yaşanan olayların anlatıldığı 2 perdelik oyunda, Ali Nuri Türkoğlu, Remzi Özgüllü, Ayhan Çakır, Hüseyin Uysal, Mehmet Emin Kadahan, Burak Akarca, Hamit Berberoğlu ve Görkem sinan Kotan rol aldı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyun sonunda oyunda rol alan oyunculara plaketlerini verdi. Ayrıca Vali Nayir ve Yağcı, Kaseinov'a üzerinde Osmanlı Devlet armasının bulunduğu tablo hediye etti.