"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"

"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"
"10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi'nin bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdiği "10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"nde, "Düş yakamdan" adlı oyun...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi'nin bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdiği "10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"nde, "Düş yakamdan" adlı oyun sahnelendi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki oyunu, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve 9. Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit ile sanatseverler izledi.

Mustafa Arıkoğlu'un uyarladığı, yönetmenliğini Cengiz Küçükayvaz'ın yaptığı, evliliklerini kurtarmak için tatile gitmeye karar veren çiftin, uçakla seyahat ederken uçağın düşmesi ile ıssız adada bir yandan hayatta kalmanın çarelerini ararken diğer yandan da evliliklerini sorgulamaya başladıkları komik bir dille anlatıldığı 2 perdelik komedi oyununda, Cengiz Küçükayvaz, Züleyha Karyağdı Küçükayvaz, Yaşar Şengül, Tarık Karyağdı ve Eray Tork, rol aldı.

Belediye Başkanı Yağcı, oyun sonunda oyunda rol alan oyunculara plaketleri verilirken Küçüayvaz'a "Tiyatro" plaketi verildi.