16'ıncı Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri

16'ıncı Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri
16'ıncı Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri
- Osmaneli ilçesinde düzenlenen güreşlerde başpehlivanlığı Adem Ustaoğlu kazandı

BİLECİK (AA) - Osmaneli ilçesinde düzenlenen "16'ıncı Oğulpaşa Köyü Yayla ve Karakucak Güreşleri"nin başpehlivanı Adem Ustaoğlu oldu.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, öncesinde düzenlenen törende, etkinliğin kendisi için helalleşme anlamına da geldiğini belirterek, 13 yıldır millete hizmet etmek için çalıştıklarını söyledi.

Her şeyin bir sonunun olduğu gibi milletvekilliğinde sonunun bulunduğunu ifade eden Poyraz, "Bizden sonra sizlerin takdirleriyle bu görevi devralacak olan arkadaşlarımıza bu görevleri inşallah layıkıyla yaparlar. İlçemiz her ne kadar sanayimiz olsa da tarım ağırlıklı bir ilçemiz. Dolayısıyla yıllardır buralarda köylerimize geldiğim zaman önemli problemlerimiz tarımsal sulama ile ilgiliydi. Geçtiğimiz dönemlerde bunları tamamladık. Oğulpaşa köyünün hem göleti hem de sulama tesisi bitirildi" dedi.

Kaymakam Edip Çakıcı, güreşler öncesinde düzenlenen törende, Türk kültüründe yaylacılık, güreş ve hıdrellez şenliklerin 16'incisinin çiftçilere hayırlı ve bereketli bir sezon geçirmesi temennisinde bulundu.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de 16'ıncısı düzenlenen etkinliklerin Bilecik için bir değer olduğunu ve turizm değerleri içerisinde Oğulpaşa yayla şenlikleri ve güreş etkinliklerinin ayrı bir bölüm teşkil ettiğini ifade etti.

Çok sayıda sporcunun katıldığı güreşlerde, başaltında Memiş Katmerlioğlu birinci, Hasan Emin Gürbüz ikinci, Mehmet Şaban ve Bekir Sargın üçüncü, başpehlivanlıkta Adem Ustaoğlu birinci, Emin Öztürk ikinci, Metin Kılıç ve İbrahim Avcı üçüncü oldu.

Ödül töreninin ardından güreş ağalığını adamı İrfan Dünyalı, aldı. Organizasyona Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.