19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- AK Parti Bilecik Milletvekili Poyraz: "Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti gençlere emanet etmesi, aynı zamanda gençliğe inancının, sevgisinin, güveninin de bir göstergesidir"

BİLECİK (AA) - AK Parti  Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, " Mustafa Kemal Atatürk 'ün Cumhuriyeti gençlere emanet etmesi, aynı zamanda gençliğe inancının, sevgisinin, güveninin de bir göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Poyraz, mesajında, 19 Mayısın Türk milletini aydınlığa kavuşturan ve Cumhuriyetle buluşturan bir dönem noktası, 19 Mayıs 1919 tarihinin de kurtuluş sürecinin başlangıcı olduğunu belirtti.

"19 Mayıs Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, ulusal değerlerin yeşerdiği ve kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür" ifadesinde bulunan Poyraz, şunları kaydetti:

"19 Mayıs aynı zamanda bağımsızlığı, aydınlık geleceğe olan inancın adıdır. Cumhuriyeti kuranların düşüncelerinin bugünlerimiz için taşıdığı değerlerin bilincine vararak, onların ülkülerine sahip çıkmak bizlere güç verecek, hedeflerimize ulaşmanın yolunu açacaktır. Demokrasiyi özümsemiş, tarihinin ve varlığının değerini iyi bilen, bilimin, eleştirel düşünce yapısına sahip, üretken, her türlü düşünceye saygılı, ülke sorunlarına duyarlı bireyler olarak görmek hepimizin en içten dileğidir. Devlet ve millet olarak gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesini, dünyadaki gelişmelere uygun eğitim görmesini amaçlıyor, haklı beklentilere cevap vermeye çaba gösteriyoruz. Eğitim sürecin ve sonrasında çıkan sorunların bilincindeyiz. Mustafa kemal Atatürk'ün cumhuriyeti gençlere emanet etmesi, gençliğe inancının, sevgisinin, güveninin bir göstergesidir. Gençliğimizin de bu güvene layık olduklarına inancımız tamdır. O'nun ilke ve devrimleriyle aydınlattığı yolda yorulmadan ilerlemek, Cumhuriyetimizi korumak, yeni eserlerle güçlendirerek sonsuza kadar yaşatmak konusunda üzerinize düşeni yapmak için, tüm olumsuzluklara rağmen çaba göstereceğinize, gerektiğinde sorumluluk almaktan çekinmeyeceğinize yürekten inanıyoruz."