19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı, mesaj yayımladı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve  Spor  Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yağcı, mesajında, 19 Mayıs 1919'un tarihteki önemine değinerek, tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, ulusal bağımsızlığımıza doğru atılan önemli bir adımın başlangıcı olduğunu belirtti.

Tarihini bilen, özüne sahip çıkan, ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletlerin tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletler olduğunu vurgulayan Yağcı, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı milli kurtuluş mücadelesini vatan sathına yaymış, aziz Türk milletinin azim ve kararlılıkla birleşerek sahip çıktığı bağımsızlık inancının meşalesini yakmıştır" ifadesini kullandı.

Yağcı, Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiği gençlerin, ülkenin sadece zenginliği değil aynı zamanda dinamizmin ve değişim potansiyelinin de kaynağı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Genç nüfusa sahip olmak bizler için büyük bir imkandır. Özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun değerlerinden ve evrensel doğrulardan haberdar olan ve hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilecek, donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmek elbette ki çok önemli unsurdur. Bu sayede büyük önderin gösterdiği çağdaş uygarlığın üstüne çıkma hedefine ulaşacağımıza inanıyorum. Bu kutsal emanetin bilincinde olan gençlerimiz ile Bilecik'imiz, Türkiye'miz önüne çıkan her zorluğu aşabilecek güçtedir. Bu düşüncelerle Büyük Atatürk'ün mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günde, gençlerimiz ile yürüyecek çok yolumuz olduğunu belirterek, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."