"2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" protokolü

"2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" protokolü
"2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" protokolü
- Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği (BİLGEDER) işbirliğinde, "2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" protokolü imzalandı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği (BİLGEDER) işbirliğinde, "2. Geleneksel Akıl Oyunları Şenliği" protokolü imzalandı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, belediyede gerçekleştirilen imza töreninde, projenin müfredatın uygulamaya geçmiş hali olduğunu ve çocukların projeyle daha iyi öğrenmenin yanı sıra öğrendiğini sürdürme ve uygulama becerisine sahip olacağını söyledi.

Belediye olarak güzel ve anlamlı bir projede yer aldıkları için mutlu olduklarını ifade eden Yağcı, "Çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatı. Bizler, onlar için ne yaparsak azdır. Çünkü onlar yatırımın en iyisi ve en karlısı. İşbirliğinde güzel bir çalışma gerçekleştiriyoruz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ise projeyi birçok yönüyle önemsediklerini belirterek, protokolü imzalayarak, aynı zamanda bir birlikteliği de gerçekleştirdiklerini ifade etti.

BİLGEDER Başkanı Muzaffer Tekelioğlu da akıl oyunlarının öğrencilere bilgiyi eğlendirerek kavrattığını ve çocukların sıkılmadan bazı bilgileri aldığını belirtti.

Konuşmaların ardından Yağcı, Altınkaynak ve Tekelioğlu, protokolü imzaladı.  

 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  eğitim

  ,

  kültür