2015 Türkçe yaz okulu projesi

2015 Türkçe yaz okulu projesi
2015 Türkçe yaz okulu projesi
- Yunus Emre Enstitüsü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ortaklığında yürütülen yaz okulu kapsamında Türkiye'ye gelen 13 ülkeden 33 öğrenci Türkçe'yi kendi dilleri gibi konuşuyor

BİLECİK (AA) - Yunus Emre Enstitüsü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretim ve Uygulama Merkezi (TÖMER) ortaklığında yürütülen "2015 Türkçe yaz okulu" projesi kapsamında Türkiye 'ye gelen 13 ülkeden 33 öğrenci Türkçeyi kendi dilleri gibi konuşuyor.

Afganistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Almanya , Bosna Hersek, Fransa , İran , Kosova, Kazakistan, Mısır, Japonya, Romanya ve Makedonya'dan gelen 33 öğrenci 2015 Türkçe Yaz Okulu projesi kapsamında Türkiye'de çeşitli illeri ziyaret ederek, hem Türkçelerini geliştiriyor hem de Türkiye'nin tarihini öğreniyor.

İran'ın Tahran şehrinden gelen Nazanin Movaffagh Türkiye'de olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Burada her şey çok güzel ve huzurlu. Türkçe güzel bir dil kulağa çok hoş geliyor, ben çok seviyorum" dedi.

Majid Piri ise Türk dilinin mükemmel bir dil olduğunu ifade ederek, Türkçe konuşmayı çok sevdiklerini ve konuşurken kendi ana dillerini konuşuyor gibi hissettiklerini dile getirdi.