23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, CHP ve Vatan Partisi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bilecik Şubesi tarafından Atatürk Anıtı'na çelek sunup, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu

BİLECİK (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, CHP ve Vatan Partisi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bilecik Şubesi tarafından Atatürk Anıtı'na çelek sunup, saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Cumhuriyet Meydanı'nda, yaptığı konuşmada,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, çelenk sunmayı yasaklayan zihniyeti, 7 Haziran akşamı bitireceklerini ve bundan sonraki törenlerde çelenk sunmaya devam edeceklerini söyledi.

CHP Bilecik Milletvekili adayı Çağatay Karaahmet, iktidarın milli değerlere ve milli bayramlara damga koyduğunu savunarak, "Bunun hepimiz bilincindeyiz ve farkındayız. Ama şuna inanıyorum, ulusal mücadele de bir avuç insanla başladı. O kutsal mücadeleyi başlatanlar, çoğaldılar ve en sonunda başarıya ulaştı. Bizde milli bayramlarımızda burada şimdi belki 20 kişi 30 kişi olabiliriz ve ama bu kutsal mücadele aynı 1923'teki gibi, 7 Haziranda zaferle sonuçlanacak" dedi.

ADD Başkanı Fevzi Köse de milli değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini ve yok sayılan bayramları inadına kutlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.