28 Şubat'ın 18'inci yılı

28 Şubat'ın 18'inci yılı
28 Şubat'ın 18'inci yılı
- Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Selöz: "28 Şubat postmodern darbesi, oluşturduğu maddi ve manevi tahribat bakımından milletimizi onlarca yıl geriye götüren bir etki ortaya koymuştur"

BİLECİK (AA) - Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, "28 Şubat postmodern darbesi, oluşturduğu maddi ve manevi tahribat bakımından milletimizi onlarca yıl geriye götüren bir etki ortaya koymuştur" dedi. 

Selöz, yaptığı yazılı açıklamada, 28 Şubat sürecinin Türkiye tarihinin en karanlık dönemi olduğunu belirterek, dönemin darbeler ve muhtıralar tarihi olarak ele alınabileceği gibi milli iradenin varlık mücadelesi olarak da ele alınabileceğini vurguladı.

Türkiye tarihinin en karanlık döneminde yaşanan mağduriyetlerin izlerinin silinmesi gerektiğini belirten Selöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"28 Şubat postmodern darbesi, oluşturduğu maddi ve manevi tahribat bakımından milletimizi onlarca yıl geriye götüren bir etki ortaya koymuştur. 28 Şubat karanlığında gerçekleştirilen yolsuzluklar, usulsüzlükler, hortumlamalarla milletin bütün bir maddi varlığı tarumar edilerek ekonomik yönden tahribat yapılmıştır. Ancak asıl tahribat değerler üzerinde gerçekleştirilmiş, milletimizin bin yıllık medeniyet değerlerinden koparılması ve nesillerin köklerinden habersiz yetiştirilmesi için düşmanca tutum takınılmış ve hak- hukuk - adalet gibi kavramların ayaklar altına alındığı uygulamalara imza atılmıştır. Postmodern darbenin asıl hedefi dindarlar olmuş, asıl tahribat dini kurumlar üzerinde gerçekleştirilmiştir. Milyonlarca insanı etkileyen bir antidemokratik hareketi gerçekleştirenler yargı önünde ibretlik bir cezaya çarptırılmalıdır."