29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir, mesaj yayımladı

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Eldemir, mesajında, Türk milletinin sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millet olduğunu kaydetti.

92 yıl önce yaşananların, bugünü armağan edenlerin zaferi olduğunu ifade eden Eldemir, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bıraktıkları miras, hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız büyük ve onurlu bir sorumluluktur. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu bağlamda, adım adım cumhuriyetimizin 100. yılına doğru ilerlerken, ülkemizin çağdaş demokrasiler arasında hak ettiği yeri alması yönünde hedeflerimizi bir bir hayata geçirmenin, daha da büyük hedefler belirlemenin gururunu taşıyoruz. Dünyada, bölgesinde ve içeride çok daha müreffeh, ayakları yere sağlam basan bir Türkiye idealiyle devam ettiğimiz bu yolda milletçe beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız engel yoktur. Bizler, esarete karşı verdikleri destansı mücadeleyle bağımsızlığımızı kazanan, cumhuriyetimizi miras bırakan aziz kahramanlarımızdan ilham ve güç almaya her zaman devam edeceğiz. Her zamankinden çok daha fazla milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, el ele barış ve huzur dolu bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz ve vatanımıza olan hizmet aşkımız artarak sürecektir."