29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
-Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu

BİELCİK (AA) - Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, Pazaryeri ve Osmaneli ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

Bozüyük ilçesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene, Kaymakam Köksal Şakalar, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Bozdoğan, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bozüyük MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Can, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, siyasi parti ilçe başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Şakalar, Garnizon Komutanı Koç ve Belediye Başkanı Bakıcı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunduğu tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

- Söğüt  

Söğüt ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü nedeniyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Törene, Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Aşkın Şaşmaz ve Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Emniyet Amiri Vekili Başkomiser Öner Selük, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

- Gölpazarı

Gölpazarı ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yıl dönümü nedeniyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Çelenk sunma törenine, Kaymakam Vekili Muhammet Salih Koç, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Dinç, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Cumhuriyet savcısı Yavuz Otur, Emniyet Amiri Vekili Başkomiser Öner Selük, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

- Pazaryeri

Pazaryeri ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı

Hükümet Konağı önünde Atatürk  Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Çelenk sunma törenine Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Akın, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Deniz, askeri erkan, daire müdürleri ve gaziler ile öğrenciler katıldı.

- Osmaneli

Osmaneli ilçesinde de Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.

Tören, Kaymakam Edip Çakıcı, Garnizon Komutanı Kıdemli Başçavuş Merdan Akbulut, Belediye Başkanı Münür Şahin'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Daha sonra Kaymakam Çakıcı, makamında tebrikleri kabul etti.