3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler,...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır" dedi.

Yağcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, belediye olarak, engellilerin hayatını kolaylaştırma adına yaptıkları hizmetlerin verdiği sevinç ve mutlulukla günlerini kutlayarak, bütün dünyada engellerden uzak bir toplumda, yaşayabilmeyi umut ettiğini kaydetti.

Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izledikleri engelli vatandaşların ilişkin konuların, her kesimin yakın ilgisini gerektirmesi gerektiğini ifade eden Yağcı, şöyle konuştu:

 "İçinde bulunduğumuz yüzyılda çağımızın getirdiği gelişmelerle birlikte engelli vatandaşlarımızın pek çok alanda çalışma ve üretime katılma imkanı sağlamak büyük önem taşımaktadır. Belediye olarak engelli kardeşlerimizin, bu fırsatlardan istifade etmelerine imkan sağlayarak, onların başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır."