3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
BİLECİK(AA) - Bozüyük ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler günü program düzenlendi.Şehit Zafer İpek Özel Eğitim İlkokulu Müdürü Muhammet Salih...

BİLECİK(AA) - Bozüyük ilçesinde, 3 Aralık Dünya Engelliler günü program düzenlendi.

Şehit Zafer İpek Özel Eğitim İlkokulu Müdürü Muhammet Salih Yıldırım, Metristepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, sosyal yaşamdaki tüm insanların günü kutlamasını sağlamayı amaçlamak olduğunu söyledi.

0-18 yaş grubunda 3 milyon 650 bin engelli çocuğun bulunduğunu belirten Yıldırım, "Bunların sadece 40 bini eğitim hakkından yararlanabiliyor. Yani yaklaşık 100 çocuktan biri. Çocuklarımız en önemli varlıklarımız. Onları sözünü ettiğimiz korkunç gelecekten korumak için hepimize, ailelere, topluma ve devlete büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Bundan kaçınamayız. Çünkü bu çocuklar bizim çocuklarımız" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan Güner ve veliler ile öğrencilerin katıldığı etkinlik, öğrenciler tarafından hazırlanan şiirlerin okunması, okul korosu tarafından şarkıların seslendirilmesi ve kına gecesinin canlandırılmasıyla sona erdi.