3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.Vali Ahmet Hamdi...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, insanların içtimai varlıklar olduğunu ve toplu olarak yaşamak zorunda olduklarını söyledi.

Toplu yaşamın da gereği, başkalarının dertlerini dert edinmek ve hemdert olmak olduğunu ifade eden Vali Nayir, "Eğer acınızı hissediyorsanız, siz canlısınız. Başkalarının acısını hissediyorsanız siz insan olmuş demeksiniz. Bizlerin de daha fazla insan olmaya ihtiyacı var. Toplumun diğer fertlerin, dertlerini ve acılarını daha iyi anladığımız müddetçe daha iyi insanlar olacağız" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Muhammet Akgül de uygun toplum olmanın, engellilere gösterilen yakın ilgi ve sorunlarını çözümü konusunda harcanan çaba ile mümkün olabileceğini vurguladı.

GÖRSEM Görme Engelliler Derneği Başkanı Akif Biçer de engellilerin ayrı bir dünyasının bulunmadığını, ifade etti.

Etkinlik, psikolog Duygu Bilican'ın "Engelli ve engelli yakınlarının durumu" konulu sunumu ile başarılı olan engelli sporcu ve antrenörlere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Etkinliğe, AK Parti Bilecik milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, Vali Yardımcısı Mustafa Güney ve daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.