30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Ülkemiz, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bugün birlik ve beraberlik içinde gücünü tüm dünyaya daha çok duyurma ihtiyacı taşımaktadır"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yağcı, mesajında, "Ülkemiz, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bugün birlik ve beraberlik içinde gücünü tüm dünyaya daha çok duyurma ihtiyacı taşımaktadır" ifadelerini kullandı.

"Yeni Türkiye yolunda" hedefine emin adımlarla ilerleyen Türkiye üzerinde hain ve kötü emeller taşıyanlara inat, Türk milletinin bütün dünyaya gücünü gösterdiği 30 Ağustos Zaferini ilk günkü heyecanı ve sevinci ile kutladıklarını belirten Yağcı, şunları kaydetti:

"Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Aziz milletimiz kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Yüce Atatürk 'ün 'Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir' sözü ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur.

Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.  30 Ağustos Zafer Bayramında, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordularımızın ve Bilecikli hemşerilerimin Zafer Bayramını yürekten kutluyorum."