734. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri

734. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri
734. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Kalpleri ve gönülleri fetheden bir anlayışın, birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mayasıyla yoğrulan bir milletin coşkusuna tüm dünya eşlik edecek"

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Kalpleri ve gönülleri fetheden bir anlayışın, birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mayasıyla yoğrulan bir milletin coşkusuna tüm dünya eşlik edecek" ifadesinde bulundu.

Yağcı, yayımladığı mesajında, 734 yıl önce bütün dünyaya hak, adalet , hoşgörü ve medeniyet tohumları atan ecdadı rahmet ve minnet andığını kaydetti.

734 yıldır gerçekleştirilen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'ne kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yağcı, mesajında, şunları ifade etti:

"Tarihimizde büyük önem arz eden gerek kuruluş ve gerekse kurtuluşa tanıklık etmiş olan ve her karış toprağında Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Şeyh Edebali ve nice Alperenlerin ayağının izi, gözünün feri ve alnının teri olan böylesine eşsiz bir diyarda yaşamanın anlamı bizler için büyük. Bizler, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak, güzide memleketimizin her zerresine minnet ve şükran borçluyuz. Asırlardır milletimiz bu doğrultuda milli ve manevi duygularından ödün vermemiş, aramıza nifak tohumları ekmek isteyenleri bozguna uğratmayı başarmıştır. Bu yıl 734'üncüsünü kutlayacağımız Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde elbette bizlere bu cennet vatanı armağan eden Şanlı ecdadımıza rahmet ve minnet dileklerimizi iletirken, ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı hain saldırılar gerçekleştiren terör örgütüne de lanet edeceğiz. Kalpleri ve gönülleri fetheden bir anlayışın, birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik mayasıyla yoğrulan bir milletin coşkusuna tüm dünya eşlik edecek."