9. Uluslararası "Robot" yarışması

9. Uluslararası "Robot" yarışması
9. Uluslararası "Robot" yarışması
- Vali Nayir, yarışmada "Mini Sumo Robot" kategorisinde Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü ile centilmenlik ödülü kazanan Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerini kabul etti

BİLECİK (AA) - Vali Ahmet Hamdi Nayir, yarışmada "Mini Sumo Robot" kategorisinde Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü ile centilmenlik ödülü kazanan Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerini kabul etti.

Vali Nayir, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Emre Akpınar, Okul Müdürü Yücel Gürsoy ile projede yer alan öğretmen ve öğrencileri kabulünde, Bilecik adına yapılan her güzel işin kendilerini sevindirdiğini ancak önemli olanın başarının devam ettirilmesi olduğunu söyledi.

Kullanılan teknolojilerin günlük hayatta, meslek hayatında, nerelerde kullanılabileceğini öğrenmelerini isteyen Vali Nayir, "Başarılar günü birlik olmamalıdır. Gelip geçici başarılarla değil, sürdürülebilir başarılar, devamı gelen başarılar olmalı. Bunun da şartı hem yeniliklere açık olmalı hem de bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmaları artırarak devam ettirmelisiniz. İlimizi temsilen giden ekiplerimizin her dalda güzel başarılara imza atması bizler için birer gurur kaynağıdır. Yeni sahalar bulup orada çalışmalısınız ve kendinizi yetiştirmelisiniz." dedi.

Okul Müdürü Gürsoy ve projede yer alan öğrencilerden bilgi alan Vali Nayir, öğrencilere teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü, Hasan Mevsuf Spor Salonu'nda "Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı" kutlamaları kapsamında bin 483 öğrencinin ve 6 kategoride bin 571 robotun katılımıyla 9.Uluslararası Robot Yarışmasında, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "Mini sumo" robot kategorisinde, 396 mini sumo robot arasından Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde ederek, kategorisinde ödülleri almıştı.

Ayrıca, ilk defa verilen centilmenlik ödülü de, Zafer Güner adlı öğrenci, ekip, hakem ve diğer yarışmacı öğrencilere karşı sergilediği iyi diyaloglar sonucu Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verilmişti.