AK Parti, basın mensuplarıyla bir araya geldi

AK Parti, basın mensuplarıyla bir araya geldi
AK Parti, basın mensuplarıyla bir araya geldi
- AK Parti Bilecik İl Başkanı ve milletvekili adayları, kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi

BİLECİK (AA) - AK Parti Bilecik İl Başkanı ve milletvekili adayları, kentteki ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

İl Başkanı Kadir Bayrak, Kent Ormanı'ndaki toplantıda, 15 gündür AK Parti olarak seçimde 2-0 hedefi doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, son kararı verenin millet olduğunu söyledi.

Milletvekili adayı Halil Eldemir de 7 Haziranda 2019'a kadar idare edecek, yasama organını ve hükümeti oluşturacak idarecileri seçeceklerini belirterek, seçimlerin ve sandıkların, hükümet ve milletvekilleri için birer karne niteliğinde olduğunu ifade etti.

13 yıl önce, Türkiye genelinde yüzde 35'e yakın destekle milletin teveccühüne mazhar olup iktidara geldiklerini ve 2007 yılında da milletin karşısına çıktıklarında karnelerinin pek iyiler ile dolu bir öğrenci gibi yüzde 47 oranında aldığı büyük başarı ile iktidara devam ettiklerini anlatan Eldemir, şöyle konuştu:

"2011 yılında da tekrar sandığa gittiğimizde yüzde 50'ye yakın oy ile yani her iki kişiden birisinin AK Parti'nin devamını istediği ve böyle bir başarı ile seçimleri atlatmış bir iktidarız. Şimdi yine bir karne zamanı ve sandıkla karşı karşıyayız. İnşallah bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de milletimizin karşısına çıkıp, yaptıklarımızla ilgili karnemizi alacağız ve yolumuza hızla devam etmeye gayret edeceğiz.  2002 yılından bugüne kadar Türkiye her anlamda çok gelişti ve değişti. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, turizmden dış politikaya, ekonomiden üretime her anlamda büyük gelişmeler kat ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Tabii yerele geldiğimizde de aynı şekilde bu sürede de Bilecik'imiz de hep değişti hem gelişti hem de güzelleşti. AK Parti iktidarlarının genel amacı milletimizin refahını artırmak, yaşam kalitesini yükseltmek, mutluluğunu, hayatını kolaylaştıracak icraatlar ile onların hizmetini sunmak ve bu şekilde yolumuza devam etmek.

Geldiğimiz noktada bugüne kadar bizler hep yapacaklarımızı ve yaptıklarımızı konuşarak milletimizin karşısına çıktık ve bu itibar da gördü. Geldiğimiz noktada gerçekten bu itibarın en üst noktasındayız ve bunu da artırmak için gayret sarf ediyoruz. Her geçen gün de sorumluluğumuzun artarak devam ettiğinin farkındayız. Bizler önümüzdeki süreçlere alakalı artık Türkiye'de hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını iddia ediyoruz. Milletimizin kuru vaatlere inanmadığını, projelere, hedeflere itibar ettiğini düşünüyoruz. 2023 hedeflerimizin 2053 hedeflerimizin, 2071 hedeflerimizin milletimizin nezdinde bir karşılığı olduğuna inanıyoruz. Bu noktada da çalışmalarımızı süratle devam ettiriyoruz. Gelecek nesiller, geleceğiniz için hedeflerimizi büyütüyoruz. Bizim hedefimiz büyük ve geleceğe yönelik. Günlük siyasete yönelik hedefler kurmuyoruz. Bunun için de 400 milletvekiline ulaşabilmemiz için de Bilecik'ten 2 tane milletvekili ile de parlamentoda temsil edilmek istiyoruz."

Vaatler partisi olmadıklarının altını çizen Eldemir, "İcraatlarıyla ve projeleriyle milletin önünde olan bir iktidarız ve bir partiyiz. Biz bu noktada Bilecikli hemşerilerimizin teveccühü ve desteğiyle, Bilecik'i 2 AK Parti milletvekili ile parlamentoda temsil edeceğine inanıyor ve bu noktada gayret ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş ise seçim sürecinin sağlıklı bir şekilde, barış ve beraberlik içerisinde geçmesi temennisinde bulanarak, "Klasik bir tabir vardır, "Siyasetçinin mahşeri seçimdir". Neticede biz 3 dönemdir, milletimizin karşısına çıkıyoruz. Bu 4'üncü dönem. Hükümet olarak inşallah milletimizin karşısına tekrar çıktık. Yapılanlar ortada. Sahaya indik ve yaptıklarımızı anlatıyoruz. Yapacaklarımızla ilgili de vatandaşlarımıza bilgi veriyoruz. Kendimizi mümkün mertebe herkese anlatmaya çalışıyoruz. AK Parti'nin bu zamana kadar yapmış olduğu icraatlar ortada. Herkes bunları yaşayarak zaten görüyor" dedi.

toplantıya, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, Gençlik ve Kadın Kolları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.