AK Parti Bilecik Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi

AK Parti Bilecik Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
AK Parti Bilecik Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
- AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Doğan: "Yeni Türkiye bizim omuzlarımızda yükselecek. Bizler sadece bu milletin değil, bütün mazlumların ve ümmet coğrafyasının gelecekteki umuduyuz. Biz tüm ümmet coğrafyasının en büyük gençlik hareketiyiz"

BİLECİK (AA) - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Doğan, "Yeni Türkiye bizim omuzlarımızda yükselecek. Bizler sadece bu milletin değil, bütün mazlumların ve ümmet coğrafyasının gelecekteki umuduyuz. Biz tüm ümmet coğrafyasının en büyük gençlik hareketiyiz" dedi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Bilecik Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi'nde, mevcut başkan İbrahim Kurt'un yerine seçime Servet Yılmaz tek listeyle katıldı. Yapılan seçimde, 301 delegenin oyunu alan Yılmaz, AK Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı oldu.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Doğan, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti Gençlik Kollarının birer ilim ve irfan yuvası haline gelmesi gerektiğini söyledi.

Yeni Türkiye yolunda kendileri için gereken en büyük hazinenin yetişmiş insan olduğunu ifade eden Doğan, şöyle konuştu:

"Yeni Türkiye bizim omuzlarımızda yükselecek. Bizler sadece bu milletin değil, bütün mazlumların ve ümmet coğrafyasının gelecekteki umuduyuz. Biz tüm ümmet coğrafyasının en büyük gençlik hareketiyiz. Yükseliş devrini, 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet ile gerçekleştirdi. Yetişmiş insan bu kadar önemliyken, ümmetin geleceğini biz olduğunu iddia ederken, artık geleneksel siyasetin sınırlarının dışına çıkmak zorundayız. Daha evrensel, dünya adaletini sağlayacak dünyada daha aktif bir rol alacak siyaseti üretmek zorundayız. Bunun içinde, hocamıza yakışan bir öğrenci olmalı, daha çok okumalı, araştırmalı ve kendimizi geliştirmeliyiz."

AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak da davalarının yaklaşık 11 asır önce Anadolu'ya gelen Alperenlerin, Ertuğrul Gazilerin, Şeyh Edebalilerin paydasıyla birleştiğini belirterek, "Hal böyle olunca bayrak değişimleri daha anlamlı bir hal alıyor. Bayrağı kim alırsa alsın arkamızda genç bir teşkilatın desteğinin olduğunu bilmek bizi rahatlatıyor. Yaptığımız hizmetler ortada, inşallah bunları az bir süre sonra seçim sürecinde sahaya indiğimizde hep birlikte halkımıza anlatacağız" dedi.

Başkanlığına seçilen Yılmaz ise AK Parti teşkilatının içinde görev almakla beraber büyük bir vebali de yüklendiğinin farkında olduğunu anlattı.

Kongre sonunda Yılmaz, eski Gençlik Kolları Başkanı Kurt'a Osmanlı armalı tabak hediye etti. 

Kongreye, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Ali Meriç, MKYK Üyesi Ayberk Cengiz, Bilecik Belediye Başkan vekili Nihat Can, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık ve delegelerle partililer katıldı.