AK Parti Bilecik milletvekili adayları tanıtım toplantısı

AK Parti Bilecik milletvekili adayları tanıtım toplantısı
AK Parti Bilecik milletvekili adayları tanıtım toplantısı
- AK Parti Bilecik milletvekili adayları Halil Eldemir ve Ramazan Kurtulmuş düzenlenen toplantıyla tanıtıldı

BİLECİK (AA) - AK Parti  Bilecik milletvekili adayları Halil Eldemir ve Ramazan Kurtulmuş düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, kentteki bir düğün salonunda aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 1. sıra adayı olarak Halil Eldemir, 2. sıra adayı olarak da Ramazan Kurtulmuş'un belirlendiğini belirterek, tek partinin AK Parti olduğunu söyledi.

2002 yılından bugüne zorluklar ve badireler atlattıklarını anlatan Poyraz, şöyle konuştu:

"2002 yılı daha dün  gibi belki hafızalarımızda. Ama 2002 yılında biz seçime girdiğimizde Genel Başkanımız milletvekili adayı bile değildi. Ne çabuk unuttuk. Bir siyasi parti için bundan daha büyük bir zorluk olabilir mi? Siz seçime giriyorsunuz Genel Başkanınız yasaklı. Genel Başkanınız dışarıda, Başbakan olarak başka bir milletvekili arkadaşımız görevlendirildi. Biz ne zorluklar atlattık. 1 Mart tezkerelerini atlattık. Bu ülkede biz bu 1 Mart tezkeresini acaba geçirmezsek, bu ülkede ekonomik kriz olur mu? tartışmalarını yaşadık. AK Partili aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Biz onlara inanıyoruz. İnanıyorum ki, hem seçim döneminde hem de milletvekilliği döneminde başarılı olacaklar. Bu davayı daha da yukarı taşıyacaklar."

Eldemir ise emanetin kendilerine yüklendiği güne kadar aday adaylığı müracaatından bugüne, tatlı rekabet ve hizmet yarışının içerisinde olan aday adaylarına teşekkür etti.

Geride bırakılan 13 yılda hiçbir şey eskisi gibi olmadığını anlatan Eldemir, "Sağlığından eğitimine, turizminden enerjisine, ekonomisinden sanayisine, Türkiye 'de artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Yeni dönemde, inşallah bu güne kadar yapılanlar bundan sonra daha ileri gidecek ve ülkemizi 2023'lere, 2053'lere, 2071'lere ulaştırmak ve dünyada lider ülke yapabilmek için çaba göstereceğiz" dedi.

Kurtulmuş da 7 Nisan'dan 7 Haziran'a kadar olan sürede, birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceklerini ifade etti.

Toplantıya, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Kadir Bayrak ve partililer katıldı.