AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
- "Masum bir kızımız, daha hayatının baharında canice katledildi. Bu ilk de değil. Dünyanın dört bir yanında da bunlar var. Dünyanın dört bir yanında olur da bizim coğrafyamıza, bizim milletimize böyle bir şeyi yakıştıramayız. Bunu yapanları lanetliyorum"

BİLECİK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Masum bir kızımız, daha hayatının baharında canice katledildi. Bu ilk de değil. Dünyanın dört bir yanında da bunlar var. Dünyanın dört bir yanında olur da bizim coğrafyamıza, bizim milletimize böyle bir şeyi yakıştıramayız. Bunu yapanları lanetliyorum" dedi. 

Erdem, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Bilecik Kadın Kolları 4. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi olayıyla büyük üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

Bilecik'in yalnız Bilecikliler açısından değil, 80 milyonluk Türk toplumu açısından, hatta insanlık için önemli merkezlerden birisi olduğunu belirten Erdem, şunları kaydetti:

"1299'daki havayı tekrar burada teneffüs etmek, bu havayı bugünkü insanlığa tekrar teneffüs ettirmek ihtiyacı var. Kongremizi yaparken bugün üzüntülüyüz, niye? Masum bir kızımız, daha hayatının baharında, canice katledildi. Bu ilk de değil. Dünyanın dört bir yanında da bunlar var. Dünyanın dört bir yanında olur da bizim coğrafyamıza, bizim milletimize böyle bir şeyi yakıştıramayız. Bunu yapanları lanetliyorum. Gerçekten acınacak bir tablo. Biz böyle bir millet değildik. Yıllarca bu milletin değerleriyle mücadele edildi. Değer bildiklerimizi değersizleştirmek için hep gayret ettiler. İşte neticesi. Bu bizim için önemli bir kırılma noktası. Bu toplumu yine değerleriyle mücehhez hale getirdiğimiz zaman yine ülkemizde güzelliklerimiz artarak devam edecek."

Erdem, bugün insanlığın terörle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

"Terörün sebebi ne? İslam eşittir terör diyorlar" diyen Erdem, şöyle devam etti:

"Maalesef ülkemizde de bu zihniyette olan şuursuzlar var. Bugün Irak'a, Suriye'ye, Mısır'a yapılanların aynısını Almanya'ya yapın bakın, Almanya ne oluyor? Fransa'ya yapın ne oluyor? Diğer taraftan da baskı altına alacaksın, gerçek dini öğrenmeyi engelleyeceksin, dini merdiven altına iteceksin. O merdiven altında da kimin ne öğrettiğini bilmiyorsun ki din adına neler konuşuluyor? Bir kere İslam ile terör bir araya gelmez. Çünkü bizim ana şiarımız insanı yaşatmak, insanı yok etmek değil. Bir insanı öldüren insanlığı öldürmüştür."

-Yeni anayasa

Erdem, yeni bir anayasanın mutlaka yapılması gerektiğini dile getirerek, "Anayasa deyip geçmeyin, şimdi şu yaşadığımız güzelliğin, özgürlüklerin ana sebebi, o ülkenin 2010'da yapılan halk oylamasıdır. Direkten döndük ne sıkıntılar yaşadık onu yaparken. İstediğimiz sayıyı bulamasaydık tarih olurduk ama tarih yazdık" dedi.

Seçime kısa bir süre kaldığını ve geriye sayımın başladığını ifade eden Erdem, sözlerini şöyle tamamladı:

"Allah göstermesin, AK Parti gitsin var ya bu bölünmüş yolların bakımını yapamazlar, hızlı treni zaten çalıştıramazlar. Taktılar bunlar Cumhurbaşkanının sarayına. Bunlar her şeye takıyorlar zaten, her şeye olmaz diyorlar. Eğer biz muhalefeti dinleseydik, muhalefetin olmaz dediklerini kabul etseydik, emin olun bugün bu noktalarda değildik. Bunlar bu ülkeye hangi hizmet varsa onun karşısında dururlar ama AK Parti hizmetin adresidir, hizmetin adıdır. Allah'ın izniyle bizim hizmetlerimiz bu toplumu ikna ediyor. Gerçekten hizmetlerimiz güzel. Muhteşem işler yaptık ama dersinize iyi çalışacaksınız. Kadınlara neler yapıldığını kitap haline getiriyoruz. Kadınları anlatacağız, engellilere neler yapıldığını, Bilecik'e neler yapılmış. Onlar Cumhurbaşkanlığı sarayına takılmışlar onlar bilmiyorlar ki biz Bilecik'e bir sürü saray yaptık. Ne varsa AK Parti'de var şükürler olsun. AK Parti'nin başarısının arkasında istikrar var. Başkanlık sistemi Türkiye 'ye istikrar getirecek, istikrar. Onun için mutlaka bu seçimde en iyi çalışmayı yapacağız."

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, AK Parti Bilecik İl koordinatörü ve Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak'ın da katıldığı, tek listeyle gidilen kongrede İl Başkanlığı görevine, salonda hazır bulunan 248 delegenin oyunu alan Gülcan Namal tekrar seçildi.