AK Parti, muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti, muhtarlarla bir araya geldi
AK Parti, muhtarlarla bir araya geldi
- AK Parti Bilecik İl Başkanı ve milletvekili adayları, kentteki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi

BİLECİK (AA) - AK Parti  Bilecik İl Başkanı ve milletvekili adayları, kentteki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Milletvekili adayı Halil Eldemir, Pelitözü Göletin'ndeki toplantıda, 7 Haziranda millet olarak sandığın başına gideceklerini belirterek, sandık başında iradeyi ortaya koyup Türkiye 'yi 2019 yılına kadar idare edecek, çıkaracağı kanunlarla yasama organına üye seçileceğini söyledi.

Belirlenen milletvekilleri ile hükümet kurulacak ve Türkiye'yi 2019 yılına taşıyacak bir hükümetin olacağını ifade eden Eldemir, "1946 yılında çok partili hayata geçtiğimizden beri, arada bir bazı sektelere uğrasak da hükümetlerimizi, milletvekillerimizi kendimiz seçiyor, kendi idarecilerimizi kendimiz belirliyoruz. Bu çok büyük bir şükür vesilesidir. Bizler 2002 yılında milletimizin karşısına çıkıp kendimizi ifade edip, seçimlere katılıp iktidar olmuş bir partiyiz. AK Parti olarak 2002 yılında yola çıkarken dediğimiz, artık "Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diye yola çıkıp, bunun neticesinde de her seçimde milletimizin karşısına tekrar tekrar çıkıp oy oranlarını yükselterek milletimizden teveccüh görmüş bir partiyiz. Bir parti için bundan daha güzel bir şey olamaz" dedi.

Milletvekili adayı Ramazan Kurtulmuş ise 2002 yılında iktidara gelen AK Partinin 3 kez milletin karşısına iktidar olmak için çıktığını, 3'ünde de onay aldığını ve oylarını her geçen gün arttırarak iktidara geldiğini hatırlatarak, "7 Haziran'da sizlerin desteği ve milletimizin teveccühü ile inşallah tekrar iktidara geleceğiz. Sizler demokrasi adına toplumun ilk tercihi, ilk seçimini yaptığı, ilk mührü verdiği kişilersiniz. Demokrasi sizlerden başlıyor, sizlerden aşağıdan yukarı doğru gidiyor. Milletimiz ilk defa Cumhuriyet tarihinde 12. Cumhurbaşkanını kendi tercihi ve kendi oylarıyla seçti. Biz demokrasinin tabandan başladığına inanıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım ve üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.