AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı

AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı
AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı
- Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, partilerinin AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte, dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan, Türk milletinin gücünü bütün dünyaya duyuran bir anlayışın da doğduğunu vurguladı

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, partilerinin AK Parti 'nin kurulmasıyla birlikte, dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan, Türk milletinin gücünü bütün dünyaya duyuran bir anlayışın da doğduğunu vurguladı.  

Yağcı, AK Parti'nin 14. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 14 Ağustos 2001 tarihinde, başta millet iradesine saygı düşüncesi olmak üzere, siyasi ahlak, demokrasi ve siyasi erdem anlayışlarını Türk siyaset tarihine kazandıran bir dava hareketinin başladığını belirtti.

AK Partinin, kurulduğu günden bu yana milletin teveccühüyle her zaman yükselişte olduğunu aynı zamanda insana saygı, milletin kararına saygı gibi değerlerin de yükselmesine olanak sağlayan bir dava hareketi olduğunu vurgulayan Yağcı, şunları kaydetti:

"AK Partinin kurulmasıyla birlikte, aynı zamanda dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan, Türk milletinin gücünü bütün dünyaya duyuran bir anlayışı da doğdu. AK Parti, atamız Şeyh Edebali'nin; "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" sözünün vücut bulduğu bir düşünceyi ortaya koyan bir hareket olmuştur. AK Parti, ülkemiz siyasi tarihine bu tür yüksek erdemleri kazandırmış olmanın yanı sıra dönemi içerisinde gayri safi milli hasılamız yükselmiş, yaşam standardımız artmıştır. Her zaman ve her mekanda milletimizin teminatı olan AK Parti, ülkemizi dünyada ve bölgesinde daha itibarlı bir noktaya taşımak için 2023 vizyonundaki devasa projelerle, milletimize hizmet etmeye devam edecektir."