AKUT Bozüyük Ekibi Bisiklet Kulübü kuruldu

AKUT Bozüyük Ekibi Bisiklet Kulübü kuruldu
AKUT Bozüyük Ekibi Bisiklet Kulübü kuruldu
BİLECİK (AA) - Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bozüyük ekibi bünyesinde bisiklet kulübü kurulduğu bildirildi.Kulüp Başkanı Anıl Çolak, AKUT Operasyon...

BİLECİK (AA) - Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bozüyük ekibi bünyesinde bisiklet kulübü kurulduğu bildirildi.

Kulüp Başkanı Anıl Çolak, AKUT Operasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, bisiklet sürmenin, insanın sağlıklı yaşaması için önemli olduğunu belirterek, AKUT bünyesinde yer almaktan gurur duyduklarını söyledi.

Kentte bisiklet sürmeyi özendirmeye ve teşvik etmeye yönelik çalışmalar yapacaklarını anlatan Çolak, şunları kaydetti:

"Bisiklet sürmek oldukça eğlenceli, eğlenceli olduğu kadar da sağlıklı bir aktivite. Kimse ben bisiklet binemem demesin. İnsan en son ilkokulda bisiklet sürmüş olabilir, 2 kilometre bisiklet sürebilir. Aramıza katılmak isteyen ve bisikleti olmayan arkadaşlarımıza, bisikletin var mı diye sormuyoruz, kaskın var mı diye soruyoruz. Çünkü ben, geçirdiğim trafik kazası sonrası kaskım sayesinde hayatta kaldım. Bisiklet sürücüsü için kask, kolundaki saat gibi onun ayrılmaz bir parçası olacak. Bozüyük'te tüm bisiklet sürücülerini, kulübümüze bekliyoruz. Bisiklet sürmeyi benimsetmek için elimizden geleni yapacağız."

Çolak, kulüpte 10 bisiklet sürücüsünün bulunduğunu, sayının artmasıyla birlikte faaliyetlere başlayacaklarını sözlerine ekledi.