Alparslan Türkeş'in vefatının 18'inci yıl dönümü

Alparslan Türkeş'in vefatının 18'inci yıl dönümü
Alparslan Türkeş'in vefatının 18'inci yıl dönümü
- MHP Bilecik Milletvekili Şeker, mesaj yayımladı

BİLECİK (AA) - MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, MHP'nin merhum Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 18'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şeker, mesajında, milliyetçi hareketin banisi ve lideri, Türk milliyetçiliği fikrinin bayraktarı, Türk dünyasının Türkeş'i rahmetle andıklarını belirterek, Türkeş'in bıraktığı ideallerin, mücadelenin ve mirasın, Türkiye 'yi aydınlattığına ve geleceğe taşındığına şahit oldukları için gurur duyduklarını kaydetti.

Türkeş'in geçen zaman zarfında gönüllerdeki tahtını büyüttüğünü belirten Şeker, şunları bildirdi:

"Unutulmamıştır. Unutulmayacaktır. Türkiye'nin içinde bulunduğu bu sancılı süreçte, merhum Türkeş'in tarihin haklı çıkardığı ender şahsiyetlerden biri olduğu daha da iyi anlaşılmaktadır. Bugün , merhum Başbuğ'un bıraktığı miras olan MHP, Türkiye'nin dik başı, vicdanı ve umudu olmaya devam etmekte, hiçbir kirli tezgaha geçit vermeden, ülkemizin ve milletimizin ebedi bekasına 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' şiarıyla hizmet etmektedir. Ülkücü ve milliyetçi hareketin ortaya koyduğu irade, Türkiye'yi bu zor ve sancılı süreçten çıkaracak, milletimizin kadim medeniyet coğrafyalarına ve bütün Türk-İslam alemine yeniden liderlik yapmasını sağlayacaktır."