Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Bilecik Valisi Nayir, "Milli mücadele davasını yurda ve dünyaya duyurmak amacıyla Atatürk tarafından kurulan Anadolu Ajansı, kurulduğu günden itibaren Türkiye'nin sesi olmuştur"

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, "Milli mücadele davasını yurda ve dünyaya duyurmak amacıyla Atatürk tarafından kurulan Anadolu Ajansı, kurulduğu günden itibaren Türkiye 'nin sesi olmuştur" dedi.

Vali Nayir, Anadolu Ajansının Kuruluşunun 95. yıldönümü nedeniyle kutlama mesajında, Anadolu Ajansının, doğru, tarafsız ve hızlı habercilik ilkelerine daima bağlı kaldığını söyledi.

Vali Nayir, mesajında şunları kaydetti:

"6 Nisan 1920'de, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün milli mücadele davasını yurda ve dünyaya duyurmak amacıyla kurduğu Anadolu Ajansı kurulduğu günden bugüne Türkiye'nin sesi olmuştur. Çağımızda iletişimin ve basın yayının önemi tartışılmaz hale gelmiştir. Gelişen dünyanın yeniden oluştuğu bu çağda teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak yayınını doğru, tarafsız ve hızlı habercilik ilkelerine bağlı kalarak sürdüren Anadolu Ajansı 95. kuruluş yıldönümünü kutluyorum."