Atatürk'ün Bilecik'e gelişinin 95. yıl dönümü

Atatürk'ün Bilecik'e gelişinin 95. yıl dönümü
Atatürk'ün Bilecik'e gelişinin 95. yıl dönümü
BİLECİK (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bilecik'e gelişinin 95. yıl dönümü  dolayısıyla Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu...

BİLECİK (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bilecik'e gelişinin 95. yıl dönümü  dolayısıyla Bilecik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim görevlisi Tuncay Dağlı şefliğindeki koro, Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkılarla, o günleri yaşadıklarını ifade ederek, amatör gönüllülüğünde fakat profesyonel becerisinde kente yakışır bir ekibin, sazende ve hanendelerin oluştuğunu dile getirdi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise Atatürk'ün Bilecik'i şereflendirmesinin 95. yıldönümünü kutlamanın bahtiyarlığını yaşadıklarını, Atatürk'ü, sevdiği şarkılarla ve türkülerle yad etmenin güzel olduğunu söyledi.

Konser sonunda Nayir, Yağcı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, koro üyelerine çiçek hediye etti.

Programa, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım ve daire müdürleri ile vatandaşlar  katıldı.