''Avrasya İnşaat ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivali'' ödül töreni

''Avrasya İnşaat ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivali'' ödül töreni
''Avrasya İnşaat ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivali'' ödül töreni
- Ödül almaya hak kazanan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, kampüs projesinin ödül takdim töreni yapıldı

BİLECİK (AA) -Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği organizasyonunda İtalya'nın Floransa kentinde   8-10 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen ''Avrasya İnşaat ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivali'''nde ödül almaya hak kazanan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kampüs projesinin ödül takdim töreni yapıldı.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci, Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphanesi Konferans Salonu'ndaki törende yaptığı konuşmada, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesini Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği açısından önemsenecek bir değer taşıdığını ve projenin yarışmaya girmesinin ardından, jürinin Selçuklu mimarisi tarzını çok kıymetli bulduğunu kaydetti.

Demirci, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, manevi lider Şeyh Edebali'nin isminin taşıyan topraklarda, çizgileri atalarımızın çizgilerine, Türk milletinin kültür ve karakteristik değerlerine eşit düşecek bir ölçü dahilinde bulunduğu için, Şeyh Edebali Üniversitesi'nin yerleşkesinin mimarlık ödülüne layık görüldüğünü bildirdi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan ise ekip olarak, Türkiye'nin birikimini değerlendiren, hem geleneği hem de değerleri koruyan, modern ihtiyaçları önceleyen, çocukların ruhunu dindirecek, mekan ve zaman hissi uyandıracak bir yerleşke yapılanması için, ellerinden ne geliyorsa, onu yapmaya gayret ettiklerini belirterek, teşekkürlerini sundu.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Merdan Hürmeydan, Rektör Özcan'a İpekyolu Medeniyetleri Hizmet Nişanı takdim etti.