Başarılı atletlerden Vali Nayir'a ziyaret

Başarılı atletlerden Vali Nayir'a ziyaret
Başarılı atletlerden Vali Nayir'a ziyaret
- Vali Ahmet Hamdi Nayir, Atletizm Federasyonu tarafından İzmir'de gerçekleştirilen "Naili Moran 16 yaş altı Türkiye Şampiyonası"nda, başarılı olan atletleri kabul etti

BİLECİK (AA) - Vali Ahmet Hamdi Nayir, Atletizm Federasyonu tarafından İzmir 'de gerçekleştirilen "Naili Moran 16 yaş altı Türkiye Şampiyonası"nda, başarılı olan atletleri kabul etti.

Vali Nayir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ile antrenör ve sporcuları kabulünde, en eski spor branşlarından birisi olan atletizmin, diğer spor branşlarının da temelini oluşturduğunu söyledi.

Atletizmin, insanın yaratılışına, yürüme, atma, atlama, koşma gibi kendi fiziksel özelliklerine en uygun dalı olduğunu ifade eden Vali Nayir, şunları kaydetti:

"Spor dallarının hepsi kıymetli ama atletizm, yarışma ruhuna daha uygun bir spor dalı. Çok fazla fiziksel bir karşılaşma yok herkes kendi gücüyle, başarısıyla yarışıyor. Sporun her dalı güzel. Çocuklarımızın sporla uğraşması her şeyden önce takdiri gerektiren bir husus. Spor, önce kendinize güveni sağlıyor, daha sonra dostluklarınızı ve arkadaşlıklarınızı pekiştiriyor. Sizleri bir araya getiren duygu da spor. Bu vesileyle ülkenin değişik illerini görüyorsunuz, daha da başarılı olduğunuzda ülkeleri görme fırsatı buluyorsunuz. Hayatınız sporla başka bir mana kazanmış oluyor. Aynı zamanda ilimizi temsil ettiniz ve başarı elde ederek ilimizin adını duyurmuş oldunuz. Başarılarınızla gurur duyuyoruz."

Vali Nayir, İzmir'de yaklaşık 800 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasında Bilecikli atletlerden yüksek atlamada Türkiye birincisi Alperen Kamalı'ya, 200 metre koşuda Türkiye ikincisi Zeynep Taşbaş'a, uzun atlamada Türkiye birincisi Hayriye Nur Arı'ya, 70 metre engelli koşuda Türkiye birincisi Burak Bingöl'e ve yine 70 metrede engelli koşuda Türkiye ikincisi Eren İridere'ye, başarılarından dolayı spor malzemesi, antrenörlere de başarı belgesi verdi.