Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat
BİLECİK (AA) - Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından Suriye'nin kuzeyinde yaşayan Türkmenlerin bulunduğu bölgede meydana gelen saldırılar...

BİLECİK (AA) - Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından Suriye'nin kuzeyinde yaşayan Türkmenlerin bulunduğu bölgede meydana gelen saldırılar kınandı.

Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Emrah Gülük, düzenlediği basın toplantısında, Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacaklarını bildirdi.

Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırıları ve katliamları kınadıklarını bildiren Gülük, "Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kim olursa olsun mazlumun yanında olduk. Bu anlayışla, Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye'de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Biz bütün insanlığı, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşına el birliğiyle son vermeye davet ediyoruz" ifadesinde bulundu.