Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
- Bilecik'te Ülkü Ocakları üyesi grup, saldırılara tepki gösterdi

BİLECİK (AA) - Bilecik'te Ülkü Ocakları üyesi grup, Suriye'nin kuzeyindeki Türkmen köylerine yönelik saldırıları protesto etti.

Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen grup, tekbir getirerek ve slogan atarak belediye çay bahçesine kadar yürüdü.

Grup adına açıklama yapan Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Fazlı Güner, saldırıları kınadı. 

Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığını belirten Güner, "Türk'ün başka dosta da ihtiyacı yoktur, onlar bırakın çok olsunlar, biz Türk olalım yeter" dedi.

 Türkmenlerin Telafer'de, Suriye'de, Irak'ta ve diğer bölgelerde zulme uğradığını ifade eden Güner, şöyle konuştu:

"Dünyanın her yerinde Türklere asimilasyon politikaları yapılıyor. Bugüne kadar bir Türk'ün vatanını, yaşadığı coğrafyayı terk edip bir başkasının yanına sığındığını duydunuz mu? Türk evladı, canı pahasına savaştığı topraklarını terk etmemiştir ve etmeyecektir. Türkmen orada sadece Türk olduğu için bütün dünya tarafından yalnız bırakılırken, 'Fransa'da 120 kişi öldü' diye dünya ayaklanırken, bizim yapmamız gereken birlik olmaktır, bir olma zamanıdır. 

Sesimizi yükselterek Türkmenlerin yanında olduğumuzu, Türk'ün yanında olduğumuzu tekrar tekrar anlatmamız gerekir. Bunu Türklüğümüze, Müslümanlığımıza sarılarak bütün dünyaya Türk'ün ne kadar güçlü olduğunu tekrar hatırlatacağız."

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.