Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası

Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası
Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası
BİLECİK (AA) - İHH İnsani Yardım Derneği Bilecik Şubesi tarafından Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatılacağı...

BİLECİK (AA) - İHH İnsani Yardım Derneği Bilecik Şubesi tarafından Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere yardım kampanyası başlatılacağı bildirildi.

İHH İnsani Yardım Derneği Bilecik Başkanı Şemsettin Yıldırım, dernek olarak, Esed rejimi ve diğer dış güçlerin havadan ve karadan orantısız bir güç kullanmak suretiyle katlettiği Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduklarını söyledi.    

Bayırbucak'taki zulmün yeni olmadığını bildiren Yıldırım, Bayırbucak Türkmenlerini, Haçlılara karşı çetin savaşlar vermiş, Fransız mandasına karşı yiğitçe direnmiş, nemrut Baas rejiminin asimilasyon politikalarına karşı dik durmuş ve son olarak katil Esed'in acımasız saldırılarına karşı mücadele vermekte olan kutlu bir davanın yılmaz bekçileri olarak tanımladı.

Esed rejiminin katillerinin, bugünlerde bir takım dış güçlerin havadan yaptığı kalleşçe bombardımanın desteğini de alarak, başta Türkmen Dağı olmak üzere tüm Lazkiye bölgesinde hakim olma çabasına giriştiklerini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Sınırımızın dibinde olan bu acımasız savaşta, elindeki çok küçük imkanlarla çok büyük bir işler başaran Bayırbucak Türkmenlerinin, katledilmesini ve yalnız bırakılmalarını asla istemiyoruz. Bayırbucak ile aramızdaki sınırlar, kağıt üzerinde olan sınırlardır ki, kardeşlerimizle olan gönül bağının bir sınırı yoktur. Bayırbucak'ta yapılan bu katliama bugün biz susarsak, buna ne gönül razı gelir ne de gönlün sahibi olan Allah razı gelir. Suriye Türkmenlerinin başına bomba yağdıranlar bilmelidirler ki nice az bir topluluk, Allah'ın izniyle çok bir topluluğa galip gelmiştir. Herkesin üzerine düşen mesuliyetler vardır. Bilecik, Bayırbucak'ı asla yalnız bırakmayacaktır."

Sivil toplum örgütleri ve sendikalarla birlikte yardım kampanyası başlatacaklarını belirten Yıldırım, ayni ve nakdi yardımların İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Bayırbucak Türkmenlerine gönderileceğini bildirdi.