Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için yardım kampanyası

Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için yardım kampanyası
Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için yardım kampanyası
BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bilecik Şubesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının...

BİLECİK (AA) - Bozüyük Belediyesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Bilecik Şubesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Bayırbucak ve Suriye Türkmenleri için "insani yardım" kampanyası başlatıldı.

Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İHH İnsani Yardım Vakfı Bilecik Şubesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Suriye'de Türkmenlere yapılan saldırı ve zulmün derinden üzdüğünü belirterek, böyle günlerde birlik olup mazluma sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanı Şemsettin Yıldırım da Suriye ve Bayırbucak Türkmenlerin yok edilmek istendiğini belirterek, "Buna asla izin vermeyeceğiz. Elimizle, dilimizle ve tüm yüreğimizle Suriye ve Bayırbucak Türkmenlerine yardım edeceğiz. Bin yılık ata toprağını savunan kardeşlerimize bugün biz, destek çıkmak zorundayız. Bu bizim inanmışlığımızın, tarihimizin, ahde vefamızın her şeyden öte kardeşlerimizin gereğidir" dedi.

Yıldırım, nakdi yardımda bulunmak isteyenlerin açılan hesap numarasına para yatırabileceğini, giyim ve kuru gıda yardımlarının da İHH Koordinasyon Merkezi ile Yeni, Yenidoğan ve Tekke Mahalle Konağı4na teslim edilebileceğini bildirdi.