BBP Genel Genel Başkan Yardımcısı Yanar:

BBP Genel Genel Başkan Yardımcısı Yanar:
BBP Genel Genel Başkan Yardımcısı Yanar:
- "(BBP ile MHP'nin seçim ittifakı yapması) Kamuoyunda böyle bir beklentinin olduğunu biz de biliyoruz ama bu noktada yapılan herhangi bir görüşme ya da herhangi bir resmi temasımız söz konusu değil"

BİLECİK (AA) - BBP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçiminde " MHP ile ittifak yapma" konusunda herhangi bir görüşme veya resmi temaslarının olmadığını söyledi.

Yanar, partisinin Bozüyük İlçe Teşkilatı istişare toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, partilerine farklı siyasi partilerden 7 Haziran'daki seçimlerde işbirliği yapılması yönünde bir takım talepleri geldiğini belirtti.

Kamuoyunda, MHP ile seçim ittifakı yapılması yönünde bir beklentinin olduğunu bildiklerini ifade eden Yanar, şunları söyledi:

"Şu anda BBP olarak bize farklı siyasi partilerden bu seçimde işbirliği yapılması gerektiği yönünde bir takım talepler geliyor. BBP'nin çatı olabileceği bir işbirliği yapılabileceği yönünde talepler ve istekler geliyor. Milliyetçi Hareket Partisiyle partimizin tarihten gelen belli benzerlikleri söz konusu. Kamuoyunda böyle bir beklentin olduğunu biz de biliyoruz ama bu noktada yapılan herhangi bir görüşme ya da herhangi bir resmi temasımız söz konusu değil."