Bedi köyüne ödenek çıkması

Bedi köyüne ödenek çıkması
Bedi köyüne ödenek çıkması
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Bilecik'in Gölpazarı ilçesine bağlı Bedi köyüne 1,6 milyon liralık ödenek ayrıldı

BİLECİK (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, Bilecik'in Gölpazarı ilçesine bağlı Bedi köyüne 1,6 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bedi köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu evleri kullanılmaz hale gelen vatandaşlara destek sağlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından toplamda 1,6 milyon liralık ödenek ayrıldığını bildirdi.

Köyde daha önce belirlenen hak sahiplerine yıllık yüzde 2 faizle ilk 2 yıl ödemesiz yılda bir defa ödemeli toplamda 10 yıl vadeli olmak üzere 57 bin liralık kredi kullandırılacağını da belirten Poyraz, "Hak sahiplerine yapılacak olan konutlar Çevre il Müdürlüğümüzde bulunan tip projelerden seçilecek olup; vatandaşlarımıza ek proje maliyeti olmaksızın; 20'ye yakın tip proje içinden istediklerini seçerek konutların yapımına başlanacaktır" dedi.

Poyraz, konuşmasının ardından, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye teşekkürlerini iletti.