Bem-Bir-Sen ile belediyeler arasında "sosyal denge sözleşmesi"

Bem-Bir-Sen ile belediyeler arasında "sosyal denge sözleşmesi"
Bem-Bir-Sen ile belediyeler arasında "sosyal denge sözleşmesi"
BİLECİK (AA) - Bem-Bir-Sen ile Bilecik ve bazı ilçe belediyeler arasında "sosyal denge sözleşmesi" imzalandı.  Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı...

BİLECİK (AA) - Bem-Bir-Sen ile Bilecik ve bazı ilçe belediyeler arasında " sosyal denge sözleşmesi" imzalandı.  

Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman'ın katıldığı toplantıda, belediyede çalışan memurları kapsayan sosyal denge sözleşmesi imzalandı.

Sevinç, Memur-Sen'in 800 bin üye sayısına ulaştığını ve yerel yönetimlerde de yaklaşık 110  bin kamu çalışanının 67 binin Bem-Bir-Sen üyesi olduğunu bildirdi.

Yağcı da 12 yıl içerisinde ülkede çok güzel eserleri hep birlikte gerçekleştirdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu yolculuk sadece siyasi kadrolarla olmuyor. Siyasi kadrolarla olduğu kadar sivil toplum örgütlerimizin de bu yolculuktaki yeri son derece önemli. Vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin yeri, konumu son derece önemli. Ülkemizin bu medeniyet yolculuğunda da siyasetiyle, bürokrasisiyle, sivil toplum örgütüyle, vatandaşımızla, siviliyle, askeriyle, kuzeyinden güneyine, doğusundan, batısına hep birlikte daha iyiye, daha güzele gitme mücadelesini yapıyoruz."

Konuşmaların ardından Sevinç ve belediye başkanları birbirlerine çeşitli hediyeler verdi. Sevinç, daha sonra Belediye Başkanı Yağcı'yı makamında ziyaret etti.